Skocz do zawartości

Partnerzy

[ZAMKNIĘTY] [ #7 ] Nietypowe Święto


Cisu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Piorunek

XutwLnS.png

 

24.03.2022r

 

★ Narodowy Dzień Życia ★

 

Można mieć ciekawą pracę, miliony na koncie i świetnych przyjaciół, ale tak naprawdę to rodzina powinna stanowić dla każdego człowieka źródło szczęścia, być oparciem w każdej chwili. Narodowy Dzień Życia ma właśnie na celu promowanie rodziny jako podstawowej komórki społecznej.

 

★ Światowy Dzień Gruźlicy ★

 

Światowy Dzień Chorych na Gruźlicę obchodzimy w rocznicę poinformowania świata o wyizolowaniu prątka gruźlicy. Dokonał tego Robert Koch w 1882 roku. Święto organizowane przez Światową Organizację Zdrowia ma na celu podnoszenie świadomości na temat gruźlicy.

 

★ Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych ★

 

 

Celem Europejskiego Dnia Lodów Rzemieślniczych jest przekonanie ludzi do spożywania tych słodyczy. Lody rzemieślnicze nie tylko mają lepszy smak od tych produkowanych w fabryce, ale i pozbawione są chemicznych dodatków i powstają z wysokiej jakości produktów. Święto ustalone zostało przez Parlament Europejski.

 

★ Międzynarodowy Dzień Prawa do Prawdy dotyczącej Poważnych Naruszeń Praw Człowieka i Godności Ofiar ★

 

To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2010 roku na cześć arcybiskupa Oscara Arnulfo Romero z Salwadoru, który walczył o prawa człowieka. Został on zamordowany 24 marca 1980 roku. Celem obchodów święta jest m. in. oddanie czci pamięci ofiarom łamania praw człowieka i propagowanie znaczenia prawa do prawdy i sprawiedliwości.

 

★ Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów ★

 

Holocaust to historia wciąż żywa w sercach tych osób, które go przetrwały. Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów to czas, kiedy należy wyrazić głęboki szacunek wszystkim bohaterom, którzy narażali swoje życie, aby uratować dorosłych Żydów oraz ich dzieci przed zagładą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piorunek
Ten temat został zamknięty!
Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...